RADAR+ Online

Word Abonnee

tekst: Niki Rap fotografie: iStockphoto

iStock_79903271_XLARGEcontrast.jpg

Haal het beste uit je geld!

Theezakjes eindeloos hergebruiken en in een ijskoud huis bibberen? Deel 1 van deze nieuwe rubriek bewijst dat bezuinigen veel leuker en vooral ongemerkter kan.

Vergeet vaatwasblokjes

Oké, ze zijn misschien handig die blokjes voor in de vaatwasmachine, maar hoeveel moeite is het om poeder in het bakje te strooien? Is vele malen voordeliger én beter voor het milieu, want vaatwaspoeder is, in tegenstelling tot de blokjes, fosfaatvrij.

Jaaropbrengst

Koop je bij de supermarkt een fles Sun-vaatwaspoeder voor 90x wassen, dan ben je € 8,29 kwijt. Voor Sun Classic-tabletten betaal je 15 cent per stuk, € 13,50 voor 90 blokjes dus. Stel dat je daar drie maanden mee doet, dan ben je op jaarbasis € 54 kwijt en voor het poeder € 33,16. Voilà: € 20,84 verdiend. Dat kan nog verder oplopen als je minder scheutig bent met het poeder. Kwestie van uitproberen, maar vaak is de helft minder al genoeg om de vaat schoon te wassen.

iStock_20780285_XLARGE

+ € 20,84 per jaar

 iStock_79903271_XLARGEcontrast

+ € 140 per jaar

Draai de cv bij vertrek naar 15

Fijn zo’n thermostaat die zorgt dat het altijd behaaglijk is in huis. Maar waarom zou je ‘m overdag op 19 graden laten staan als je zelf het grootste deel van de dag buiten de deur bent? Zet ‘m in het vervolg op 15 als je ‘s ochtends vertrekt. ‘s Avonds iets hoger zetten en het is zo weer warm.

Jaaropbrengst
Los van het groene voordeel levert dit kleine gebaar je volgens milieucentraal.nl zo’n € 140 per jaar op.

Koop groente op de markt

Ga naar de markt in plaats van de supermarkt voor groente. Koop je alleen seizoens­groente en sla je bij het sluiten van de markt toe, dan loopt je winst nog verder op. Hetzelfde geldt trouwens voor fruit: dat is ook stukken voordeliger aan de kraam.

Jaaropbrengst
Een gezin van twee volwassen met twee kinderen tussen 9-13 jaar zou idealiter 850 gram groente per dag moeten eten, zo’n 6 kilo per week. Koop je bijvoorbeeld 0,5 kilo courgettes, 1 kilo wortels, 1 kilo aardappels, 1 kilo tomaten, 0,5 kilo spinazie, 0,5 kilo broccoli, 1 kilo bloemkool en 0,5 kilo prei, dan ben je bij een marktkraam ongeveer € 9,50 kwijt. Bij Albert Heijn tel je er zo’n € 11,50 voor neer. Verschil: 52 x € 2 = € 104 besparen in een jaar.

 iStock_79357309_XLARGEZW

+ € 104 per jaar

 iStock_93029035_XLARGE

+ € 754 per jaar

Skip de coffee to go

Elke werkdag een coffee to go voordat je in de trein stapt? Lekker, maar dúúr: bij ­Starbucks betaal je voor de kleinste caffè latte € 3,15. Misschien slim om je routine om te gooien, iets eerder op te staan en thuis je eigen­ gemaakte latte te drinken. Heb je daar geen puf of tijd voor dan kun je ‘m meenemen in een mooie thermosbeker. Mag best wat kosten; de besparing blijft hoe dan ook enorm.

Jaaropbrengst
Een thuis gezette kop filterkoffie kost rond de 5 cent, maak je er een latte van met 200 ml halfvolle melk, dan zit je rond de 25 cent. Verschil met de Starbucks-variant: € 2,90. Stel dat je normaal gesproken 5x per week coffee-to-go’t, dan houd je € 754 per jaar in je zak. 




Deze website maakt gebruik van Cookies. Waarom? Klik HIER voor meer informatie.